ZASADY OBOWIĄZUJĄCE NA SZTAFECIE GÓRSKIEJ 29-30 SIERPNIA 2020

Drodzy Uczestnicy III Sztafety Górskiej,
 
Do startu pozostały niecałe dwa tygodnie dlatego też chcielibyśmy przedstawić Wam zasady uczestnictwa w przedsięwzięciu jakim jest Sztafeta Górska. Poniżej przedstawiamy spisane najważniejsze zasady regulaminu oraz postępowania których będziemy wymagać od każdego z uczestników. Jest to szczególny i trudny czas zarówno dla Was, jak i dla nas, dlatego prosimy by każdy podchodził do wprowadzonych reguł i zasad z odpowiedzialnością i nie powodował niepotrzebnych problemów.
 
 ➡️ BIURO ZAWODÓW
Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Pijalni Wód Leczniczych w Kudowie-Zdroju (ul. Zdrojowa 43a) Ograniczamy pracę biura zawodów do minimum. Na miejscu otwarte będą stanowiska w których będziecie mogli odebrać swoje pakiety startowe. Celem zminimalizowania tłumów i kolejek – dojście do stanowisk będzie koordynowane przez naszych wolontariuszy oraz ekipę organizatorów.
 
Pakiety startowe odebrać będziecie mogli w wyznaczonych dniach i godzinach – patrz program: https://bit.ly/34bFtRR . Przy odbiorze pakietów startowych jesteście zobowiązani do:
dezynfekcji dłoni przed wejściem do biura zawodów
zakrywania ust i nosa (maseczka / chusta wielofunkcyjna / przyłbica)
 
Jeżeli chcecie odebrać pakiet za zawodnika, który nie bierze udziału w Sztafecie Górskiej ( pakiet taki jest wydawany bez numeru startowego i chipa) pamiętajcie o posiadaniu upoważnienia https://bit.ly/2YeYAqj
 
SKLEPIK
Osoby, które zamówiły przy zapisach pamiątkową koszulkę techniczną będą mogły odebrać ją w sklepiku, na podstawie numeru startowego. Jeżeli chcecie odebrać koszulkę za innego zawodnika, należy mieć ze sobą odpowiednie upoważnienie – UPOWAŻNIENIE dostępne jest tutaj
 
 ➡️ START / META
 
Strefą zawodów jest strefa START/META oraz strefa BIURA ZAWODÓW i BUFETÓW. Nadzór nad tymi strefami obejmuje ekipa organizatorów oraz wolontariuszy, którzy będą dbać o to aby w w/w strefach nie przebywało więcej niż 250 uczestników. Za powstałe skupiska ludzi poza strefą zawodów, organizator nie ponosi odpowiedzialności, jednakże będzie się starał dbać by takie nie powstawały.
 
START dla wszystkich dystansów jest wspólny. Tak więc w sobotę zawodnicy z ETAPU I Sztafety Górskiej 3×25 oraz zawodnicy z dystansu SOLO 75 wystartują razem o godzinie 6:30. Niedzielne starty odbędą się w identycznej formule:
Półmaraton Błędnych Skał godz. 7:00
Kudowska Dziesiątka godz. 8:00
 
START / META w tej strefie każdy zawodnik zobowiązany jest do zakrywania ust i nosa. Zarówno na starcie jak i na mecie zawodów musicie zakrywać usta i nos za pomocą maseczki, chusty wielofunkcyjnej lub przyłbicy.
 
Po przebiegnięciu linii mety, prosimy o nie przebywanie w strefie START/META nie dłużej niż na krótki odpoczynek, posilenie się na punkcie bufetowym i szybkie zdjęcie.
 
W STREFIE START/META MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ TYLKO OSOBY UPRAWNIONE DO STARTU W ZAWODACH ORAZ EKIPA ORGANIZATORA
 
 ➡️BUFETY
 
Na każdej trasie zawodów przewidziane są bufety / punkty odżywczo-kontrolne. Ich lokalizację i kilometraż znajdziecie na naszej stronie w zakładce TRASA: https://sztafetagorska.pl/trasa/
 
Uczestnicy zawodów są zobligowani do przestrzegania poniższych zasad:
-przed wbiegnięciem na punkt każdy zawodnik zobowiązany jest do zdezynfekowania dłoni. Środki do dezynfekcji będą dostępne przed wejściem do strefy bufetu;
-zawodnicy w strefie bufetu mają obowiązek zakrywania ust i nosa ;
-bufety odżywcze wyposażone będą w napoje (woda, izotonik) oraz żywność (zamknięta w opakowaniach)
-Zawodnik może skorzystać z dostępnych produktów tylko po dezynfekcji dłoni;
 
Na każdym bufecie odżywczym znajdować się będą termosy z wodą / izo. Zawodnik sam napełnia swoje flaski/kubki/bukłaki etc.;
 
-W strefie bufetów nie ma możliwości odpoczynku. Sugerujemy odpoczynek w pobliżu niej. Wówczas dopuszczalna jest pomoc supportu, ale jedynie w odległości nie dalszej jak 150 m od strefy bufetowej;
-W strefie bufetów jednocześnie znajdować się ograniczona liczba zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do wstrzymania zawodników przed wejście do strefy bufetów jeśli znajdować się będzie w niej zbyt duża liczba osób / czas wstrzymanych zawodników nie będzie odliczany / zawodnik może zrezygnować z korzystania z bufetu lecz ma obowiązek przebiec przez wyznaczoną matę pomiaru czasu;
w strefie bufetów obowiązuje zakaz przebywania kibiców i supportu.
 
 ➡️ PARKINGI
 
Jeśli wybieracie się na jeden z punktów odżywczych, bardzo prosimy o stosowanie się do wskazań obsługi biegu i parkowanie wyłącznie w wyznaczonych, wskazanych miejscach.
W strefie zmian 1 – 25 km (Karłów) – duża ilość miejsc parkingowych w Karłowie ( płatne )
W strefie zmian 2 – 50 km (Karłów) – duża ilość miejsc parkingowych w Karłowie ( płatne )
 
➡️ DEPOZYTY
 
Zawodnicy startujący na dystansie SOLO 75KM będą mieli możliwość złożenia depozytów potrzebnych na poszczególnych etapach zawodów. Na trasie, przepaki będą do odbioru w następujących punktach kontrolnych:
 
25km i 51km trasy SOLO – Punkt Odżywczy 2 i 5 w Karłowie
 
Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://sztafetagorska.pl/informacje/depozyty-przepaki/
 
 ➡️ PASTA PARTY
 
Posiłek regeneracyjny wydawany będzie na terenie bazy zawodów, na świeżym powietrzu w odległości ok. 200 od strefy START/META. Posiłki będą wydawane w zamkniętych opakowaniach na podstawie numeru startowego.
 
 ➡️ ZAKOŃCZENIE
 
W ceremonii dekoracji uczestniczyć będą mogli jedynie zawodnicy sklasyfikowani jako zwycięzcy w danych kategoriach (OPEN, Kategorie wiekowe) – bez możliwości uczestniczenia w niej znajomych, przyjaciół, rodzin etc.
Dekorację dla poszczególnych tras będą odbywały się w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju w następujących dniach i godzinach:
 
Sobota 29 sierpnia 2020
21:00 oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zawodników Sztafety Górskiej 3×25 i Solo 75
Niedziela 30 sierpnia 2020
13:00 oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zawodników z trasy Półmaraton Błędne Skały 21km i Kudowska Dziesiątka 10km
 
 ➡️ ZAPISY
 
Do 24 sierpnia (poniedziałek) 2020 roku zawodnicy mają możliwość zapisania się i opłacenia swojego startu w formie ONLINE. Po tym terminie osoby, które nie opłaciły swojego startu będą usunięte z listy startowej a w przypadku wolnych miejsc na danym dystansie będą mogły ponownie zapisać się i opłacić swój start na miejscu w Biurze Zawodów.
 
➡️ INNE
 
– Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu oraz zasad przedstawionych w komunikatach oraz wydawanych przez organizatora w trakcie trwania imprez.
– Uczestnik który nie będzie stosował się do zaleceń i próśb organizatora może zostać zdyskwalifikowany i proszony o opuszczenie miejsc organizacji imprezy.
– Organizator w porozumieniu z medykami zastrzega sobie możliwość niedopuszczenia lub usunięcia z imprez osoby które wykazują objawy chorobowe lub są w złym stanie fizycznym.
– W strefach zawodów organizator może sprawdzać temperaturę ciała uczestnikom.
– Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w regulaminie w trakcie trwania imprezy jeśli będzie wymagać tego sytuacja i bezpieczeństwo zawodników i organizatorów.
 
Wszystkie powyższe zasady zostały wprowadzone zarówno dla naszego jak i Waszego dobra. To Wy będziecie na trasie zawodów i to Wasze postępowanie jest najważniejsze. Wszyscy widzimy, że społeczeństwo potrzebuje aktywności fizycznej, zawodów i spotkań. My też tego potrzebujemy! Dlatego zmuszeni jesteśmy dostosować się do nowej formuły i zróbmy to razem. To od nas wszystkich zależy jak będzie wyglądała organizacja innych imprez sportowych w najbliższych miesiącach.
 
Do zobaczenia w Kudowie-Zdroju,
Piotr z Hercog z ekipą
 
www.sztafetagorska.pl #sztafetagorska #kudowazdroj #ultrarunning #górystołowe