KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY – Kudowski Festiwal Biegowy 2023

KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY
KUDOWSKI FESTIWAL BIEGOWY – SZTAFETA GÓRSKA 2023

Już za moment spotkamy się w Kudowie-Zdroju podczas 6. edycji Kudowskiego Festiwalu Biegowego – Sztafety Górskiej!
Biuro Zawodów, start, trasa oraz punkty odżywcze – o szczegółach zbliżających się zawodów przeczytacie poniżej.

1. BIURO ZAWODÓW

Podczas KFB będziemy korzystać z cyfrowej obsługi biura zawodów oraz depozytów.

Aby odebrać pakiet startowy, będziesz potrzebować:

1) Kod QR uczestnika biegu
2) Dowód osobisty

Jak pobrać kod QR i co z nim zrobić? Informacje znajdziecie tutaj: https://sztafetagorska.pl/2023/03/28/odbior-pakietow-kfb-2023-przeczytajcie/

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Pijalni Wód Leczniczych w Kudowie-Zdroju przy ul. Zdrojowej 43, a odbiór pakietów odbędzie się w następujących dniach i godzinach:

Piątek, 31.03.2023 r. w godz. 16:00 – 21:00
Sobota, 1.04.2023 r. w godz. 4:30 – 10:00 i 17.00 – 21.00
Niedziela, 2.04.2023 r. w godz. 5:30 – 8:30 oraz 11:30 – 12:30 (bieg Kids Trail)

Listy startowe dostępne są tutaj: https://sztafetagorska.pl/informacje/listy-startowe/

W biurze zawodów znajdzie się również sklepik festiwalowy, w którym będziecie mogli nabyć pamiątkowe gadżety z #KFB2023 oraz odebrać zamówione koszulki i rękawki biegowe. Płatność wyłącznie gotówką!

2. START

Starty odbędą się w określonych dniach i godzinach.

Sztafeta Górska 3x25KM (pierwszy etap) – sobota, godz. 5.30
Solo 75KM – sobota, godz. 5.30
O!Błędny Maraton 42KM – niedziela, godz. 6.30
Półmaraton Błędnych Skał 21KM – niedziela, godz. 8:00
Kudowska Dziesiątka 10KM – niedziela, godz. 9.00
Kids Trail – biegi dla dzieci – niedziela, godz. 12:30

3. TRASY I PUNKTY KONTROLNE

Trasy zawodów prowadzą po polskich i czeskich szlakach turystycznych Parku Narodowego Gór Stołowych.
Bufety i ich czas działania znajdziecie w zakładce TRASA: https://sztafetagorska.pl/trasa/

Pamiętajcie, że na odcinkach tras przebiegających po drogach publicznych Zawodnicy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania obowiązujących przepisów Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym.

Przypominamy o BRAKU możliwości postoju na drodze dojazdowej do punktu przy Hveździe (nawet na chwilę!). Istnieje możliwość zaparkowania samochodu na wyznaczonym parkingu ok. 2 km od Hvezdy. Liczba miejsc jest MOCNO OGRANICZONA!!!

4. DEPOZYTY / PRZEPAKI

Uczestnicy trasy SOLO 75 km będą mieli możliwość złożenia przepaku potrzebnego na poszczególnym etapie zawodów (Karłów – 50KM). Informacje szczegółowe znajdują się tutaj: https://sztafetagorska.pl/informacje/depozyty-przepaki/

5. PARKINGI

Nie zapewniamy miejsc parkingowych dla Uczestników Kudowskiego Festiwalu Biegowego. W Kudowie-Zdroju jest kilka większych parkingów, w większości płatnych.

6. DOJAZD I AUTOBUSY

Wyjazdy na punkty zmian odbywają się autokarami. Odjazd autobusów z przystanku autobusowego, który zlokalizowany jest za sklepem okulistycznym przy ul. 1 maja 6:

godz. 6.45 -> 1 punkt: Hvezda
godz. 8.15 -> 2 punkt: Karłów

Należy pojawić się 15 minut przed planowaną godziną odjazdu autobusu.

Odjazd z punktów zmian na trasie odbywać się będzie dopiero po zebraniu wszystkich osób, które zamówiły transport – najpóźniej po zamknięciu danych punktów (osiągnięciu limitów czasowych).

Przypominamy o BRAKU możliwości postoju na drodze dojazdowej do punktu przy Hveździe (nawet na chwilę!). Istnieje możliwość zaparkowania samochodu na wyznaczonym parkingu ok. 2 km od Hvezdy. Liczba miejsc jest MOCNO OGRANICZONA!!!

DROGA WOJEWÓDZKA 387 ZAMKNIĘTA. Pamiętajcie też, że do Kudowy-Zdroju nie dojedziecie od strony Radkowa. Informacje na ten temat znajdziecie tutaj: https://dsdik.wroc.pl/?fbclid=IwAR07enAnS7Lepu12W4Jb_dFPxmZh_c2AD80pcDAdXDp-S5-RioF9pruIbHk

7. KIBICE

Zabieracie ze sobą rodziny, znajomych lub przyjaciół, którzy chcieliby zwiedzić szlaki Gór Stołowych? Super! Przygotujecie rekwizyty, banery i okrzyki, to napędza zawodników do dalszej walki! Jeśli chodzi o zwiedzanie, to na Szczeliniec Wielki możecie wejść bezpłatnie, ale przypominamy, że niektóre szlaki turystyczne w Górach Stołowych są zamknięte, a jeśli zechcecie na nie wejść, to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

8. EXPO

Zapraszamy do naszej strefy EXPO, która mieścić się będzie w Teatrze pod Blachą (start i meta zawodów). Tutaj będziecie mogli zakupić m.in żele, izotoniki, i inny biegowy ekwipunek, ale również spotkacie tu naszych tegorocznych Partnerów i zapoznacie się z ich działaniami.

9. PROGRAM I ZAKOŃCZENIE

Zachęcamy do zapoznania się z programem ramowym zawodów: https://sztafetagorska.pl/informacje/informacje-ogolne-program/

W piątek (31.03) o godz. 19.30 w Teatrze Zdrojowym odbędzie się odprawa techniczna dla wszystkich zawodników. Oczywiście dołożymy wszelkich starań aby transmitować ją na żywo na naszym kanale FB.

Ceremonia rozdania nagród odbędzie się w następujących dniach i godzinach:
1.04.2023 – sobota, 21.00 – oficjalne ogłoszenie wyników Sztafety Górskiej 3×25+, Solo 75km, wręczenie nagród (Teatr Zdrojowy)
2.04.2023 – niedziela, 15.00 – oficjalne ogłoszenie wyników 10 km, 21 km oraz 42 km (Park Zdrojowy – Teatr pod Blachą)

10. SOCIAL MEDIA

Wrzucajcie do sieci zdjęcia i filmiki oznaczając nas hasztagiem #sztafetagórska #kfb2023. Na instagramie znajdziecie nas pod nazwą @sztafetagorska

 

Widzimy się w piątek! Do zobaczenia!

Team Fundacja Maratony Górskie