A może półmaraton? Uwodzicielska trasa na której doświadcza się dynamicznej zmiany doznań!

Uwodzicielska trasa na której doświadcza się dynamicznej zmiany doznań, gdzie błoto sprawia nam figle, a na mecie chce się jeszcze i jeszcze. Okrzyknięty przez wielu jednym z najpiękniejszych górskich biegów w Europie. To ten, który nie jednemu dał już w kość. Mowa o Półmaratonie Błędnych Skał i o tym kto sprawia, że od startu aż do samej mety biegnie się z pięknym uśmiechem. O tym opowiadają Małgosia Moczulska i Damian Glapiak, którzy wygrali PBS 2022! 

Małgosia Moczulska: KFB… Dla mnie to piękne trasy, szybkie bieganie, lodowisko w Błędnych Skałach i mnóstwo znajomych. Do tego uśmiechnięta ekipa Załogi Górskiej, a nikt tak fajnie jak oni nie kibicuje biegaczom (te wierszyki, przyśpiewki, ta poezja mobilizująca maruderów) 

KFB to też początek sezonu i sprawdzian czy obudziłam się już z zimowego snu i co w tym śniegu udało się wytrenować. 🙂 

Lubię trasę Półmaratonu Błędnych Skał. Jest szybka i przyjemna (jak człowiek się zmęczy długim podbiegiem, to czeka go chwila odpoczynku i zwiedzenie Błędnych 🙃🙂). A to jak długo spędzimy w skalnym labiryncie zależy od pogody. Podczas ostatniej edycji było tak ślisko, że zaliczyłam dwie wywrotki, mimo że nawet nie próbowałam tam biec. 

W przyszłym roku chciałabym spróbować na KFB czegoś innego i wystartować w sztafecie. Jest już nawet pomysł na mocny kobiecy skład 🔥 Mam nadzieję, że wszystkie będziemy zdrowe, w formie i będzie zabawa!

Damian Glapiak: Wybieram półmaraton bo to…uwodzicielska trasa na której doświadcza się tak dynamicznej zmiany doznań, od zachwytu na Błędnych Skałach, krótki zbieg i zaczynamy zabawę na najtrudniejszym podejściu trasy gdzie z zachwytu zaczynamy go nienawidzić, ale już za chwilę będzie 9 kilometrów zbiegu aż do mety!

A KFB? To właściwie zabawy, niezła wyrypa, gdzie błoto sprawia nam figle, a na mecie chce się jeszcze i jeszcze. W tym roku po chwili przerwy na mecie spoglądałem z ciekawości i z podziwem ale też z małą nutką zazdrości na najlepszych maratończyków i tak się teraz zastanawiam czy sprawdzić się na dystansie maratonu, czy dam radę?

 

Małgosiu – trzymamy kciuki za Twój team 3x25KM w edycji 2023, a Ciebie Damian mamy nadzieję, że widzimy na dystansie maratonu! 🙂

 

ZAPISY TRWAJĄ: https://sztafetagorska.pl/zapisy/

 

Opracowanie: Olga Słonina-Tamul