#KOMUNIKAT2 – 2021. Co z zawodami w kwietniu?

#KOMUNIKAT2❗️ Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższą treścią.
 
Drodzy Biegacze,
 
Jak wiecie ostatnio nikt nie ma łatwo. W dniu wczorajszym Minister Zdrowia w związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa ogłosił ogólnopolski lockdown, który potrwać ma od 20 marca do 9 kwietnia. Zaplanowany na drugi weekend kwietnia Kudowski Festiwal Biegowy – Sztafeta Górska zbliża się wielkimi krokami, a my jako organizatorzy ponownie zostaliśmy postawieni przed dużym dylematem…
 
Teoretycznie jako organizator zrzeszony w PZLA mamy możliwość organizacji zawodów sportowych nawet w czasie lockdownu ale bierzemy pod uwagę także Wasze problemy, które mogą wystąpić jeśli przez cały planowany weekend nie będzie możliwości korzystania z hoteli i całej bazy noclegowej. Nie bez znaczenia jest też dla nas realna sytuacja z ilością zakażeń i jeśli nie będzie poprawy to ten czynnik też będzie istotny. Nie jest to łatwa decyzja, ale po rozmowach z partnerami i samorządami podjęliśmy decyzję, że na chwilę obecną 𝗽𝗼𝗱𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷ę 𝘄𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮 𝘄 𝗽𝗶𝗲𝗿𝘄𝗼𝘁𝗻𝘆𝗺 𝘁𝗲𝗿𝗺𝗶𝗻𝗶𝗲 𝗷𝗮𝗸𝗶𝗺 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝟭𝟬 – 𝟭𝟭 𝗸𝘄𝗶𝗲𝘁𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟭.
 
 
🔸Zapytacie: Czym się kierujecie, że podjęliście taką decyzję? 🔸
 
Śledząc obecną sytuację oraz mając na uwadze fakt, że ogólnopolski lockdown potrwać ma do 9 kwietnia a nasze wydarzenie odbyć się ma 10 -11 kwietnia – zakładamy, że jest szansa na organizację bez zmiany terminu zawodów. Wiemy, że każdy nowy wyznaczony termin jest dla wielu z Was problemem by dostosować go do swoich planów. Podobnie dla nas to problem (w ub. roku zmiana terminu spowodowała, że frekwencja zmniejszyła się o ponad 50 % co skutkowało wyrzuceniem ponad 700 medali i innych świadczeń do kosza). W naszych magazynach są już w zasadzie wszystkie materiały/produkty, które mają trafić do Waszych pakietów startowych. Oznacza to, że będziemy przygotowani do organizacji nawet jak dowiemy się na tydzień wcześniej czy jest możliwość organizacji w kwietniu, czy też obostrzenia zostaną przedłużone (a jest takie prawdopodobieństwo, choć liczymy że na około tydzień przed końcem lockdownu rząd nas wszystkich o tym poinformuje).
 
Jeśli obostrzenia zostaną wydłużone w czasie a wraz z nimi przedłuży się zamknięcie bazy noclegowej (która jest ważnym elementem w naszej układance) wtedy przełożymy datę imprezy (Wy w sytuacji przedłużenia obostrzeń nie powinniście mieć problemu z odwołaniem lub przeniesieniem rezerwacji noclegowej).
Sądzimy też, że jeśli koniec lockdownu nąstąpi 9 kwietnia to nie będziecie mieć dużych problemów z dogadaniem się już z właścicielami pensjonatów na odpowiednią godzinę Waszego przyjazdu 😉
 
🔸ALE co jeśli założenia się nie sprawdzą?🔸
 
W przypadku gdy liczby zakażeń nie będą spadać oraz obostrzenia zostaną przedłużone, będziemy zmuszeni do zmiany terminu Kudowskiego Festiwalu Biegowego – Sztafeta Górska 2021. Po analizie biegowych kalendarzy i ewentualnych kolizji z innymi popularnymi biegami rozważamy trzy terminy, w których moglibyśmy zorganizować KFB:
 
🔸8-9 maj 2021 ( najbardziej prawdopodobny)
🔸5-6 czerwca 2021
🔸21-22 sierpnia 2021
 
Jeśli zawody nie odbędą się w kwietniowym terminie, wówczas przedstawiamy Wam dostępne warianty dotyczące zmian lub rezygnacji z uczestnictwa w zawodach.
 
Będziemy monitorować sytuację na bieżąco, a decyzję o organizacji w kwietniowym terminie podejmiemy najszybciej jak tylko pojawią się ogólnopolskie decyzje. Myślimy, że będzie to min. tydzień przed wydarzeniem. Wiemy, że jest to dość późna decyzja, ale chyba warto spróbować.
 
Pozdrawiamy,
Piotr Hercog z ekipą Fundacja Maratony Górskie