#2 KOMUNIKAT! ZMIANA TERMINU ZAWODÓW

Drodzy Zawodnicy,

Z pewnością chcecie wiedzieć jak mają się sprawy związane z organizacją III Międzynarodowej Sztafety Górskiej. Chcieliśmy czekać z tą decyzją do przyszłego tygodnia, jednak duża część z Was prosi o szybsze działanie.

Uważamy, że biegi górskie nie są sportem wysokiego ryzyka jednak sam przyjazd tak dużej ilości osób do jednego miejsca oraz kontakt z taką dużą grupą jest już  ryzykiem, którego my nie możemy podjąć, a nawet dzisiejsze rozporządzenia m.in. czeskiego rządu nie daje nam takich możliwości. Szukaliśmy najkorzystniejszych rozwiązań w związku z diametralnie pogarszającą się sytuacją, która spowodowana jest koronawirusem ale w dniu dzisiejszym podjęliśmy decyzję o PRZEŁOŻENIU terminu imprezy jaką jest Sztafeta Górska. Wpływ na nią mają sugestie i rozporządzenia instytucji polskich i czeskich, bez których nie mamy możliwości zorganizowania tej imprezy. Wspólnie z Władzami miasta jak i Dyrekcją Parku Narodowego Gór Stołowych  rozważamy  trzy możliwe terminy zorganizowania Sztafety Górskiej – o ile sytuacja nie ulegnie dalszemu rozwojowi. Są to następujące daty:

🔸30-31 maja 2020

🔸29-30 sierpnia 2020

🔸końcówka października 2020

Zaznaczamy – nie odwołujemy imprezy, przenosimy ją na inny termin. Nastawiamy się na wariant pierwszy,  ale w przypadku gdy zostaną wydane rozporządzenia ograniczające organizację imprez w dłuższej perspektywie , będziemy rozważać wariant 2 lub 3. Ostateczną decyzję podejmiemy minimum 30 dni przed organizacją imprezy (tj około 25 kwietnia 2020 roku) Jeżeli decyzja zostanie podjęta wcześniej – niezwłocznie będziemy Was o tym informować.

Chcielibyśmy też abyście wiedzieli, że my jesteśmy w 100% gotowi, aby imprezę zorganizować. Częściowo mamy już zmagazynowane wszelkie świadczenia a inne opłaciliśmy i czekamy na ich dostarczenie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nowy termin imprezy nie każdemu może pasować, nie chcemy jednak czekać z tą decyzją do ostatnich dni marca gdyż wiemy, że większość z Was musi zaplanować przyjazd, np. zarezerwować noclegi, transporty i nie wie czy je odwoływać czy też nie.

Dlatego też w związku z zapytaniami o zwrot wpisowego, chcieliśmy Wam powiedzieć, że w naszym regulaminie jest kilka znaczących punktów dotyczących zwrotów. W obecnej, nietypowej sytuacji nie chcemy do nich podchodzić zbyt rygorystycznie, ale chcemy aby obie strony wyszły z zaistniałej sytuacji w jak najlepszy sposób. Nie chcemy odwoływać ostatecznie imprezy. Wierzymy, że za kilka tygodni sytuacja z wirusem przeminie i będziemy mogli razem biegać po górskich ścieżkach. Informujemy, że podjęliśmy następujące decyzje:

  • każdy uczestnik może uzyskać 50% ZWROTU PONIESIONEJ opłaty startowej, którą uiścił na nasze konto / taka możliwość istnieje do odwołania i nie krócej niż minimum 7 dni po oficjalnym ogłoszeniu i potwierdzeniu nowej daty zawodów / lub zachować wpisowe, które zostanie przeniesione na nowy termin imprezy. O zwrot można ubiegać się do czasu oficjalnego potwierdzenia nowego terminu zawodów.
  • dodatkowo do minimum 7 dni po ogłoszeniu potwierdzonego nowego terminu zawodnicy mają możliwość bezpłatnego przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika.

Jest nam bardzo przykro, bo zawsze chętnie gościmy Was na naszych imprezach, jednakże sytuacja jest wyjątkowa i jesteśmy zobligowani podporządkować się  ogólnym rozporządzeniom. Liczymy na Wasze zrozumienie. Mamy nadzieję, że spotkamy się w Kudowie-Zdrój w najbliższym możliwym czasie.

 

Pozdrawiamy,
Fundacja Maratony Górskie

Piotr Hercog