#KOMUNIKAT6 BIEGNIEMY W MAJOWYM TERMINIE!

#KOMUNIKAT6 Drodzy Uczestnicy Kudowskiego Festiwalu Biegowego – Sztafeta Górska 2021,
𝐁𝐈𝐄𝐆𝐍𝐈𝐄𝐌𝐘 w terminie 8-9 maja 2021!
 
Tak jak informowaliśmy Was w poprzednich komunikatach, musieliśmy wprowadzić kilka zmian w regulaminie jak i samej formule wydarzenia. Kudowski Festiwal Biegowy – Sztafeta Górska zostanie przeprowadzony w formie biegu indywidualnego (starty interwałowe). Trasy tak jak w ubiegłym roku prowadzić będą tylko przez Polską stronę (wersja Covid-19). Całość wydarzenia będzie odbywać się w zgodzie z obowiązującym reżimem sanitarnym.
Poniżej przedstawiamy spisane najważniejsze zasady regulaminu oraz postępowania których będziemy wymagać od każdego z uczestników. Jest to szczególny i trudny czas zarówno dla Was, jak i dla nas, dlatego prosimy by każdy podchodził do wprowadzonych reguł i zasad z odpowiedzialnością i nie powodował niepotrzebnych problemów.
  • BIURO ZAWODÓW
 
– Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Pijalni Wód Leczniczych w Kudowie-Zdroju (ul. Zdrojowa 43a) Ograniczamy pracę biura zawodów do minimum. Na miejscu otwarte będą stanowiska w których będziecie mogli odebrać swoje pakiety startowe. Celem zminimalizowania tłumów i kolejek – dojście do stanowisk będzie koordynowane przez naszych wolontariuszy oraz ekipę organizatorów.
– Odbiór pakietów startowych (przeczytajcie uważnie)
Uczestnicy będą mogli odebrać swój pakiet startowy na podstawie KARTY BIEGACZA. Aby pobrać kartę biegacza, każdy Uczestnik musi zalogować się na swoim koncie na www.b4sportonline.pl Jeżeli Uczestnik nie posiada konta, może je założyć tutaj: https://b4sportonline.pl/register-participant koniecznie podając adres mailowy, który został podany przy rejestracji na bieg.
 
– Po zalogowaniu należy wejść w zakładkę „Moje Wydarzenia”, tam odnaleźć bieg, w którym bierze się udział i kliknąć ikonę z kartą. Karty biegacza są już wypełnione, jedyne co musicie zrobić to wydrukować je i podpisać.
 
– KARTY BIEGACZA W SYSTEMIE B4SPORT DOSTĘPNE BĘDĄ OD PIĄTKU (30.04.2021)
-Pakiety startowe odebrać będziecie mogli w wyznaczonych dniach i godzinach – patrz program (http://sztafetagorska.pl/informacje/informacje-ogolne-program/)
Przy odbiorze pakietów startowych jesteście zobowiązani do:
– dezynfekcji dłoni przed wejściem do biura zawodów
– zakrywania ust i nosa (maseczka / chusta wielofunkcyjna / przyłbica)
Jeżeli chcecie odebrać pakiet za zawodnika, który nie bierze udziału w Sztafecie Górskiej ( pakiet taki jest wydawany bez numeru startowego i chipa) pamiętajcie o posiadaniu upoważnienia.
  • SKLEPIK
Osoby, które zamówiły przy zapisach pamiątkową koszulkę techniczną będą mogły odebrać ją w sklepiku, na podstawie numeru startowego. Jeżeli chcecie odebrać koszulkę za innego zawodnika, należy mieć ze sobą odpowiednie upoważnienie – UPOWAŻNIENIE dostępne jest tutaj TUTAJ http://bit.ly/2Ga9Yva
  • START / META
Strefą zawodów jest strefa START/META, która zlokalizowana jest w Teatrze pod Blachą w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju. Nadzór nad tymi strefami obejmuje ekipa organizatorów oraz wolontariuszy. Za powstałe skupiska ludzi poza strefą zawodów, organizator nie ponosi odpowiedzialności, jednakże będzie się starał dbać by takie nie powstawały.
START dla wszystkich dystansów jest INDYWIDUALNY. Oznacza to, że startujecie w przedziale godzin wyznaczonych na dane dystanse przez organizatora, w dowolnym czasie lecz w odstępach min. 10 sekundowych – musicie wpasować się w harmonogram godzin startowych, który jest następujący:
– Sztafeta Górska 3x25km: 8 maja 2021 (sobota) o godz. 6:00 – 7:00
– Solo 75km: 8 maja 2021 (sobota) o godz. 6:00 – 7:00
– O!Błędny Maraton: 9 maja 2021 (niedziela) o godz. 6:00 – 6:30
– Półmaraton Błędnych Skał: 9 maja 2021 (niedziela) o godz. 6:30 – 7:15
– Kudowska Dziesiątka: 9 maja 2021 (niedziela) o godz.9:00 – 10:00
UWAGA! : Nastąpiła zmiana godzin startów poszczególnych biegów! PATRZ REGULAMIN: http://sztafetagorska.pl/regulamin/)
Po przebiegnięciu linii mety, prosimy o nie przebywanie w strefie START/META nie dłużej niż na krótki odpoczynek, posilenie się na punkcie bufetowym i szybkie zdjęcie.
W STREFIE START/META MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ TYLKO OSOBY UPRAWNIONE DO STARTU W ZAWODACH ORAZ EKIPA ORGANIZATORA.
  • BUFETY
Na każdej trasie zawodów przewidziane są bufety / punkty odżywczo-kontrolne. Ich lokalizację i kilometraż znajdziecie na naszej stronie w zakładce TRASA: http://sztafetagorska.pl/trasa/
– Uczestnicy Biegu są zobligowani do przestrzegania poniższych zasad:
przed wbiegnięciem na punkt każdy Uczestnik zobowiązany jest do zdezynfekowania dłoni. Środki do dezynfekcji będą dostępne przed wejściem do strefy bufetu;
– Uczestnicy w strefie bufetu mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki;
bufety odżywcze wyposażone będą w napoje (woda, izotonik) oraz żywność (zamknięta w opakowaniach);
– Uczestnik może skorzystać z dostępnych produktów tylko po dezynfekcji dłoni;
– Na każdym bufecie odżywczym znajdować się będą termosy z wodą/izo. Uczestnik sam napełnia swoje flaski/kubki/bukłaki etc.;
– W strefie bufetów nie ma możliwości odpoczynku. Sugerujemy odpoczynek w pobliżu niej. Wówczas dopuszczalna jest pomoc supportu, ale jedynie w odległości nie dalszej niż 100 m od strefy bufetowej;
– W strefie bufetów jednocześnie znajdować się ograniczona liczba Uczestników.
– Organizator zastrzega sobie prawo do wstrzymania uczestników przed wejściem do strefy bufetów, jeśli znajdować się będzie w niej zbyt duża liczba osób / czas wstrzymanych uczestników nie będzie odliczany /uczestnik może zrezygnować z korzystania z bufetu, lecz ma obowiązek przebiec przez wyznaczoną matę pomiaru czasu;
– w strefie bufetów obowiązuje zakaz przebywania kibiców.
  • DEPOZYTY
Zawodnicy startujący na dystansie SOLO 75KM będą mieli możliwość złożenia depozytów potrzebnych na poszczególnych etapach zawodów. Na trasie, przepaki będą do odbioru w następujących punktach kontrolnych:
25km i 51km trasy SOLO – Punkt Odżywczy 2 i 5 w Karłowie
Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://sztafetagorska.pl/informacje/depozyty-przepaki/
  • PARKINGI
Jeśli wybieracie się na jeden z punktów odżywczych, bardzo prosimy o stosowanie się do wskazań obsługi biegu i parkowanie wyłącznie w wyznaczonych, wskazanych miejscach.
– W strefie zmian 1 – 25 km (Karłów) – duża ilość miejsc parkingowych w Karłowie ( płatne )
– W strefie zmian 2 – 50 km (Karłów) – duża ilość miejsc parkingowych w Karłowie ( płatne )
  • PASTA PARTY
Posiłek regeneracyjny wydawany będzie na terenie bazy zawodów, na świeżym powietrzu w odległości ok. 200 od strefy START/META. Posiłki będą wydawane w zamkniętych opakowaniach na podstawie numeru startowego.
  • ZAKOŃCZENIE
Bieg pozbawiony jest rywalizacji sportowej, uzyskany czas jest jedynie sprawdzeniem swoich możliwości oraz poziomu przygotowania. Każdy zgłoszony uczestnik po pokonaniu trasy otrzymuje pamiątkowy medal.
Ze względu na brak możliwości przeprowadzenia wydarzenia jako zawodów sportowych nie będą rozdawane nagrody dla najlepszych ( chyba, że tuż przed imprezą zostanie opublikowane rozporządzenie pozwalające na rozgrywanie oficjalnych zawodów)
Nagrody jeśli nie zostaną rozdane w tym roku zasilą następną edycję Kudowskiego Festiwalu Biegowego 2022 lub na inne biegi organizowane przez Fundację Maratony Górskie.
  • INNE
– Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu oraz zasad przedstawionych w komunikatach oraz wydawanych przez organizatora w trakcie trwania imprez.
– Uczestnik który nie będzie stosował się do zaleceń i próśb organizatora może zostać zdyskwalifikowany i proszony o opuszczenie miejsc organizacji imprezy.
– Organizator w porozumieniu z medykami zastrzega sobie możliwość niedopuszczenia lub usunięcia z imprez osoby które wykazują objawy chorobowe lub są w złym stanie fizycznym.
– W strefach zawodów organizator może sprawdzać temperaturę ciała uczestnikom.
– Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w regulaminie w trakcie trwania imprezy jeśli będzie wymagać tego sytuacja i bezpieczeństwo zawodników i organizatorów.
Wszystkie powyższe zasady zostały wprowadzone zarówno dla naszego jak i Waszego dobra.
🔹Jednak jeśli komuś z Was nie odpowiada taka formuła wydarzenia, wydłużamy możliwość przepisania się do dn. 29.04.2021 Szczegóły dotyczące zmian dostępne są w #KOMUNIKAT4 (http://sztafetagorska.pl/2021/04/22/komunikat4-co-z-majowym-terminem/)
Do zobaczenia w Kudowie-Zdroju,
Ekipa Fundacja Maratony Górskie
www.sztafetagorska.pl #sztafetagorska #kudowskifestiwalbiegowy