#3 KOMUNIKAT. NOWY TERMIN. NOWE MOŻLIWOŚCI.

#KOMUNIKAT Drodzy Uczestnicy Sztafety Górskiej,

Tak jak pisaliśmy w komunikacie 12 marca 2020 roku, z powodu ograniczeń, które spadły na nas wszystkich w związku z panującą pandemią koronawirusa, informowaliśmy o zmianie terminu zawodów. Podaliśmy trzy nowe sugerowane daty przeprowadzenia imprezy w 2020 roku tj. 30-31 maja, 29-30 sierpnia lub końcówka października.

Niestety jak sami się domyślacie termin w maju jest jeszcze niemożliwy do przeprowadzenia imprezy. Tak więc zgodnie z naszymi założeniami, na chwilę obecną bierzemy pod uwagę termin 29-30 sierpnia 2020 roku.

Oczywiście cały czas monitorujemy sytuację i na minimum 4-6 tygodni przed imprezą będziemy potwierdzać Wam na 100 % podany termin. Tak by wszyscy mieli czas na ostateczne podjęcie decyzji i mogli logistycznie przygotować się do imprezy.

Zadajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkim może odpowiadać nowy termin zawodów, dlatego też pozostawiamy bez zmian poprzednie propozycje ale też dodajemy nowe.

🔶 BEZ ZMIAN:

• bezpłatne przepisanie opłaty startowej na innego zawodnika (możliwość najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem zawodów )
• rezygnacja z udziału w zawodach i zwrot 50 % opłaty startowej – taka możliwość istnieje do odwołania i nie krócej niż minimum 7 dni po oficjalnym ogłoszeniu i potwierdzeniu nowej daty zawodów

🔷 NOWE:

• przeniesienie opłaty startowej na edycję Sztafety Górskiej w 2021 roku (9-11 kwietnia 2021)
• uzyskanie VOUCHERa o równowartości 80% poniesionej opłaty startowej, który będzie do wykorzystania na jedną z naszych innych nadchodzących imprez (czas decyzji max. do 7 dni po oficjalnym ogłoszeniu i potwierdzeniu nowej daty): tj. do 31 lipca 2020 roku.

🔹 Supermaraton Gór Stołowych 2020 ( 26-28.06.2020) -jeśli zwolnią się miejsca;
🔹 Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2020 (16-19.07.2020);
🔹 Zimowy Półmaraton Gór Stołowych 2021 (23.01.2021);
🔹 Supermaraton Gór Stołowych 2021 (25-27.06.2021);
🔹 Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2021 (15-18.07.2021)

• przepisanie VOUCHERa na inną osobę.

❗️Wszystkie zmiany (oprócz automatycznego przeniesienia na nowy termin zawodów ) kierujcie poprzez e-mail na adres : biuro@maratonygorskie.pl

Tak jak wspominaliśmy wcześniej – jesteśmy gotowi do tego aby impreza jaką jest Sztafeta Górska odbyła się już teraz. Czekamy z utęsknieniem by ograniczenia związane z pandemią powoli były znoszone.

A dlaczego proponujemy takie rozwiązania? Pisaliśmy już o tym w pierwszym komunikacie 12 marca, ale raz jeszcze nie zaszkodzi.
Po analizach naszych kosztów i możliwościach na chwilę obecną to jest jedyna możliwa dla nas opcja.
Na przygotowanie imprezy przeznaczyliśmy już ponad 50% całego budżetu. Nie możemy liczyć na żadną dodatkową pomoc z zewnątrz. Nie jesteśmy podmiotem organizacyjnym finansowanym z pieniędzy publicznych, który może wykonać 100 % zwrotów. 90 do 100% gotówki na nasze wszystkie imprezy organizowane przez Fundację pochodzą wyłącznie z Waszego wpisowego. Dodatkowo nie można się ubezpieczyć od takich zdarzeń jak pandemia, stan klęski żywiołowej, wojna czy terroryzm. Rząd nie wprowadził i nie wprowadzi dla Nas pakietu pomocowego. Wkład sponsorski, który i tak od wielu lat ograniczał się do wsparcia barterowego, będzie nieporównywalnie niższy – każda firma musi najpierw zadbać o siebie, musi sama przetrwać.

Jesteśmy pewni, że mówimy to również w imieniu innych organizatorów biegów górskich – może nas uratować jedynie solidarność i empatyczne podejście zawodników do organizatorów, czyli często małych Fundacji, Stowarzyszeń, które poświęcają swój czas, by umożliwić Wam przeżycie niezapomnianej przygody. Mamy nadzieję, że wspólnie z Wami uda nam się przetrwać ten trudny czas i nie będziemy zmuszeni zakończyć naszej działalności związanej z biegami i organizacji takich już kultowych biegów jak Sztafeta Górska, Supermaraton Gór Stołowych, Zimowy Półmaraton Gór Stołowych czy Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich.

Mam nadzieję, że wybierzecie którąś z naszych propozycji, a tymczasem razem z całym naszym zespołem organizacyjnym życzymy Wam dużo zdrowia i pogody ducha.
Fundacja Maratony Górskie
Piotr Hercog

#zmieńterminnieodwołuj #wystartujępóźniej