Staropolanka sponsorem II Międzynarodowej Sztafety Górskiej w Kudowie-Zdroju!

To już drugi rok z rzędu kiedy Uzdrowiska Kłodzkie SA – Grupa PGU wspierają Fundację Maratonów Górskich – organizatora znanych i cenionych imprez biegowych w Kotlinie Kłodzkiej: Zimowy Półmaraton Gór Stołowych, Supermaraton Gór Stołowych, Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich oraz Sztafety Górskiej, która odbędzie się już w najbliższy weekend w Kudowie – Zdroju. Niespotykana do tej pory formuła rozgrywania zawodów (sztafeta), jedna z piękniejszych tras w Polsce oraz uczestnictwo między innymi czołowych polskich i czeskich zespołów powodują, że w połowie kwietnia do Kudowy przybędzie 1000 biegaczy i co najmniej drugie tyle kibiców. W takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć Staropolanki, która zadba o nawodnienie zawodników na trasie oraz pojawi się w pakietach startowych uczestników imprezy.

Staropolanka to ogólna nazwa wody mineralnej produkowanej w Polanicy-Zdroju przez Uzdrowiska Kłodzkie SA – Grupa PGU . Nazwa ta stosowana jest od 1946. Początkowo produkowana pod jedną nazwą jako Staropolanka, po wykonaniu kolejnych odwiertów o różnej głębokości i mineralizacji wprowadzono nazwy pokrewne dla wód różniących się składem i mineralizacją. W związku z tym dziś występuje w kilku odmianach:

Staropolanka Zdrój – pochodzi z odwiertu głębokości 20 metrów o nazwie Staropolanka Zdrój. Mineralizacja wynosi 310 mg/dm3.

Staropolanka – pochodzi z dwóch odwiertów: Pieniawa Józefa I głębokości 88,9 metrów i Pieniawa Józefa II głębokości 43 metrów. Mineralizacja wynosi 831 mg/dm3. Oprócz wersji podstawowej produkuje się też różne wersje smakowe.

Staropolanka 2000 – pochodzi z odwiertu głębokości 269 metrów o nazwie Staropolanka 2000 uruchomionego w 1993. Mineralizacja jest wysoka i wynosi 2030 mg/dm3.

W dwóch edycjach rankingu niegazowanych polskich wód mineralnych „Staropolanka 2000” każdorazowo plasowała się na pierwszym miejscu, wyprzedzając inne wody nie tylko pod względem stopnia pokrycia dziennego zapotrzebowania na wapń i magnez, ale również z uwagi na walory smakowe i orzeźwiające. Podobnie w rankingu mineralnych wód leczniczych pierwsze miejsce zajęła „Wielka Pieniawa” – pierwsza woda w Polsce, która uzyskała wpis do Rejestru Środków Farmaceutycznych i materiałów medycznych i posiada Świadectwo Rejestracji Leku Ministerstwa Zdrowia nr 9683 z dnia 10 grudnia 2002 r.

Obecnie Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU posiadają 3 rozlewnie, które pracują nieprzerwanie, by naturalna i zdrowa woda mineralna i źródlana z podziemnych złóż zagościła na stołach w całym kraju.

ROZLEWNIA NR 1

To właśnie tutaj, ze źródła „Pieniawa Józefa” wydobywana jest Staropolanka. Butelkuje się tam również Wielką Pieniawę.

ROZLEWNIA NR 2

Znajduje się tu odwiert P-300a, z którego wydobywa się wodę wysokozmineralizowaną Staropolanka 2000.

ROZLEWNIA NR 3

Produkuje się tam wodę Staropolankę Zdrój, Staropolankę Kids, Staropolankę Sport Desire oraz Kudowiankę, a także wszystkie napoje smakowe.

Uzdrowiska Kłodzkie to symbol polskich zdrojów. Jest to również największy kompleks uzdrowisk w Polsce, obejmujący swym zasięgiem trzy malownicze kurorty: Polanicę-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Kudowę-Zdrój. Łagodny klimat, malownicze okolice, możliwości lecznicze z wykorzystaniem najwyższej jakości wód mineralnych, fachowa opieka specjalistów, lekarzy i fizjoterapeutów oraz szeroki wachlarz zabiegów to tylko niektóre z elementów wspaniałego pobytu w Uzdrowiskach.

Jeśli chcecie poczytac więcej o niezwykłej historii Staropolanki zapraszamy na stronę

http://staropolanka.pl